logo hazırlama

logo yapma

Logo nedir? Lafız demeı olarak mahiyet hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, demeını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak fiilletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi demeı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çalışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara iye olur.

Sorusu sorulduğunda lafız demeının haricinde, birhayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan koca veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı oldukça önemlidir. Vesair taraftan logo tasar çizim çalışmasını yapacak koca veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çalışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çalışma sizin, fiilletmenizin ve bundan sonraki çalışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çalışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çalışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler muhtevain henüz çok tercih edilebilir. Bir bir sektörde canlılık gösteren fiilletmelerin ekseriyetle logoları kolü oyun değer. Lakin ansızın ziyade kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda görünmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir pres olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Külüstür halini düşünmeye çalışın. Markaların logoları olmadan bayağı bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza dayanıklı adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çalışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir zahirte tanınmasını sağlayan fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sade, hafif anlaşılır, sınırırlanması hafif, muhtemel olduğunca az adetda renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma evet da ürünlere ilgili logolar ile karışıklığa illet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya büyük beis verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine birebir olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kenarısaf icap rengi icap şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin dahi dürüstılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgili ürün evet da firma muhtevain logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı deme hizmetında bu fen çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://yazilim.name.tr/ https://bitkicaylari.name.tr/ https://bingolwebtasarimseo.name.tr/ https://kayserikilteknigikas.name.tr/ https://kidemliuzman.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
puff bar satın al