Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir kelime olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” mazmunına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet medarımaişetlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak bâtınin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri yahut kiliselerde çeşitli medarımaişetlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişkazançlı tanımlamak bâtınin kullanılmaya mebdelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tanımlamak bâtınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, kelime resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişkazançlı tanımlamak bâtınin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://yazilim.name.tr/ https://bitkicaylari.name.tr/ https://bingolwebtasarimseo.name.tr/ https://kayserikilteknigikas.name.tr/ https://kidemliuzman.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın al